Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

• Odwiedziny: 1452061

„Pływanie -  to nasza pasja”

To tytuł zadania, którego realizację Uczniowski Klub Sportowy ”Orły” rozpoczął od marca 2012 roku. Na zadanie klub otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach dotacji uczniowie klas drugich i część uczniów klas szóstych SP wyjeżdżało w każdą środę na krytą pływalnię do Wyszkowa, by tu pod kierunkiem trzech instruktorów uczyć się pływać i doskonalić swoje umiejętności. Dzieci miały zapewniony bezpłatny dowóz na pływalnię, bilety wstępu i opłatę instruktorów. Opiekę podczas podróży, na basenie i do chwili przekazania dzieci rodzicom pełnili w ramach wolontariatu następujący nauczyciele z ZS w Postoliskach: p. Magdalena Słomian,  p. Monika Świętochowska, p. Danuta Staśkiewicz i p. Marcin Komorowski.

Od września 2012r. kontynuujemy wyjazdy na basen. Nauką i doskonaleniem pływania objęci  są uczniowie, którzy aktualnie są w klasach trzecich SP oraz uczestniczący w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Opiekę nad uczniami w ramach wolontariatu sprawują p. Danuta Staśkiewicz, p. Katarzyna Olszewska - Kuziak, p. Marcin Komorowski oraz chętni do pomocy rodzice.

Prezes UKS „Orły”

E. Kowalewska