Angielski w zerówce to świetna zabawa!

Angielski w zerówce to świetna zabawa! :)

W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu w klasie „0a”, „0b” odbyły się bardzo ciekawe lekcje z języka angielskiego. Tematem przewodnim tych zajęć były nazwy części ciała i czynności. Nasi uczniowie bardzo dobrze bawiły się podczas ćwiczeń z wykorzystaniem TPR (Total Physical Response). Metoda ta polega na uczeniu się nowych słów i zwrotów poprzez ruch i zachęcanie dziecka do wykonywania ciałem czynności zgodnych z usłyszanym poleceniem. W nauce języka obcego istotne jest wyważenie podejścia umożliwiającego dzieciom czerpanie radości z kontaktu z językiem przy jednoczesnym stałym wspieraniu ich rozwoju i ukazywaniu coraz to nowszych szczytów do zdobycia i obszarów wartych poznania. Na poniższych zdjęciach widać jest uśmiech i zaangażowanie dzieci w przebieg zajęć.

W drugiej części lekcji utrwalaliśmy poznane słownictwo za pomocą gier i zabaw językowych. Dzieci wykonały samodzielnie karty obrazkowe, a następnie rozgrywały nimi partie MEMORY oraz SNAP. Gry językowe wspomagają u dzieci koncentrację oraz zapamiętywanie nowych słówek.

Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę w języku angielskim.

Aneta Kopka